Prominent & Leading Wholesale Trader from Sansarpur Terrace Growth Centre Industrial Area, we offer 200 kg tablet coating pan machine and 25 kg coating pan machine.
₹ 1450000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 200 kg |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Finish | Polished |
| Voltage | 380 V |
| Brand | DD Pharmatech |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Three Phase |
₹ 160000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 25 kg |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Its Allows for an Evenly Spread Medium on the Tablets Giving the Tablets a Smooth Solid Surface |
| Machine Structure | Circular Structure |
| Grade | SS316 |
| Dimensions | 12 Inch |
| Portable | Yes |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Finish | Polished |
| Diameter | 8 Inch (Dia) |
| Voltage | 380 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Three Phase |
Dharmendra Kumar (CEO)
DD Pharmatech
Riri
Sansarpur Terrace Growth Centre Industrial Area - 176501, Kangra, Himachal Pradesh, India