Prominent & Leading Wholesale Trader from Sansarpur Terrace Growth Centre Industrial Area, we offer 1550 cfm sample dispensing booth and 1200 cfm powder dispensing booths.
₹ 92000 / Piece Get Latest Price
| Brand | DD Pharmatech |
| Usage/Application | Laboratory |
| Material | Stainless Steel |
| Air Flow | 1550 CFM |
| Color | Silver |
| Surface Finish | Polished |
| Voltage | 240 V |
₹ 75000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Laboratory |
| Material | SS |
| Air Flow | 1200 CFM |
| Size | 610 x 910 x 1830 mm (LxWxH) |
| Color | Silver |
| Automation Grade | Automatic |
| Power | 1000 W |
| Shape | Rectangle |
| Machine Capacity | 500 kg |
| Type | Sample Dispensing Booth |
Dharmendra Kumar (CEO)
DD Pharmatech
Riri
Sansarpur Terrace Growth Centre Industrial Area - 176501, Kangra, Himachal Pradesh, India