Our range of products include 400x400x400mm dynamic pass box and 900x900x600mm dynamic pass box.
₹ 49000 / Piece Get Latest Price
| Working Size (LxWxH mm) | 400x400x400 mm |
| Interlock System | Electronic |
| Application | Electronics Industry |
| Material | Stainless Steel |
| Shape | Square |
| Usage/Application | Pharmaceutical Industry |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Three Phase |
| Voltage | 380 V |
₹ 98000 / Piece Get Latest Price
| Working Size (LxWxH mm) | 900 x 900 x 600 mm |
| Material | SS |
| Usage/Application | Pharmaceutical Industry |
| Shape | Rectangular |
| Product Type | Dynamic Pass Box |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Surface Finishing | Polished |
We are engaged in offering a wide range of 900x900x600mm Dynamic Pass Box to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Dharmendra Kumar (CEO)
DD Pharmatech
Riri
Sansarpur Terrace Growth Centre Industrial Area - 176501, Kangra, Himachal Pradesh, India