Prominent & Leading Wholesale Trader from Sansarpur Terrace Growth Centre Industrial Area, we offer 45 liter hot air oven.
₹ 21000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 45 liter |
| No Of Trays | 6 |
| Temperature Range | 250 Degree Celsius |
| Usage/Application | Laboratory |
| Material | Stainless Steel |
| Chamber Volume | 100 Litre |
| Display Type | Digital |
| Color | Silver and Blue |
| Size | 600 x 600 x 600 mm (LxWxH) |
| Frequency Hertz | 50 Hz |
| Voltage Volt | 240 V |
Dharmendra Kumar (CEO)
DD Pharmatech
Riri
Sansarpur Terrace Growth Centre Industrial Area - 176501, Kangra, Himachal Pradesh, India