Leading Wholesale Trader of 200 kg multi mill machine and 100 kg multi mill machine from Sansarpur Terrace Growth Centre Industrial Area.
₹ 83000 / Piece Get Latest Price
| Capacity(kg) | 200 kg |
| Usage/Application | Pharmaceutical |
| Type of Machine | Tablet Making Machine |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Voltage | 240 V |
| Material | SS |
| Size | 800 x 1000 x 1700 mm (LxWxH) |
| Color | Silver |
| Frequency | 50 Hz |
| Material Grade | SS304 |
| Phase | Single Phase |
| Power | 100 W |
₹ 88000 / Piece Get Latest Price
| Capacity(kg) | 100 kg |
| Usage/Application | Pharmaceutical |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Material | SS316 |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 380 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Three Phase |
₹ 85000 / Piece Get Latest Price
| Capacity(kg) | 100 kg |
| Usage/Application | Pharmaceutical |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Material | Stainless Steel |
| Power Source | Electric |
| Is It Rust Proof | Rust Proof |
| Brand | DD Pharmatech |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Three Phase |
| Voltage | 380 V |
Dharmendra Kumar (CEO)
DD Pharmatech
Riri
Sansarpur Terrace Growth Centre Industrial Area - 176501, Kangra, Himachal Pradesh, India