Wholesale Trader of a wide range of products which include 3000 piece/hr pharmaceutical machines and 120kg/hr pharmaceutical machines.
₹ 250000 / Piece Get Latest Price
| Type of Machine | Tablet Making Machine |
| Usage/Application | Medical |
| Voltage | 380 V |
| Material | Stainless Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Three Phase |
| Capacity | 3000 Piece/Hr |
Minimum order quantity: 1 Piece
We are engaged in offering a wide range of 3000 Piece/Hr Pharmaceutical Machines to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 890000 / Piece Get Latest Price
| Type of Machine | Tablet Making Machine |
| Capacity(Capsules/Hour) | 120 kg/Hr |
| Voltage | 380 V |
| Material | Stainless Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Three Phase |
| Power | 72 kW |
Dharmendra Kumar (CEO)
DD Pharmatech
Riri
Sansarpur Terrace Growth Centre Industrial Area - 176501, Kangra, Himachal Pradesh, India