Providing you the best range of 250 ml water pouch packing machine and 2500 pouch/hour pouch packaging sachet machine with effective & timely delivery.
₹ 120000 / Piece Get Latest Price
| Pouch Capacity | 250 ML |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Three Phase |
| Material | Mild Steel |
We are engaged in offering a wide range of 250 ML Water Pouch Packing Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 83000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Pouch Capacity | 500gm |
| Usage/Application | Pharmaceutical |
| Filing Type | Pouch Packaging Machine |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 240 V |
| Pouch Length | 12Inch |
| Capacity Type | 2500 Pouch/Hour |
| Material | SS |
| Phase | Three Phase |
We are engaged in offering a wide range of 2500 Pouch/Hour Pouch Packaging Sachet Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Dharmendra Kumar (CEO)
DD Pharmatech
Riri
Sansarpur Terrace Growth Centre Industrial Area - 176501, Kangra, Himachal Pradesh, India