Pioneers in the industry, we offer 1000 pouch/hour liquid pouch packing machine and 500 pph pouch packaging machines from India.
₹ 150000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Capacity | 1000 Pouch/Hour |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Three Phase |
| Voltage | 380 V |
| Material | Mild Steel |
₹ 110000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Automatic |
| Pouch Capacity | 50 grams |
| Frequency | 50 Hz |
| Pouch Length | 12 inches |
| Voltage | 380 V |
| Capacity | 500 PPH |
| Phase | Three Phase |
| Usage/Application | Industrial |
| What to Pack | Powder |
Minimum order quantity: 1 Piece
We are engaged in offering a wide range of 500 PPH Pouch Packaging Machines to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Dharmendra Kumar (CEO)
DD Pharmatech
Riri
Sansarpur Terrace Growth Centre Industrial Area - 176501, Kangra, Himachal Pradesh, India