Leading Wholesale Trader of 250 liters rapid mixer granulator and 1000 tablets/hr rapid mixer granulator from Sansarpur Terrace Growth Centre Industrial Area.
₹ 650000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 250 Liters |
| Model Name/Number | SRMG |
| Type of Machine | Tablet Making Machine |
| Material | MS |
| Usage/Application | Pharmaceutical |
| Voltage | 240V |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Color | Silver |
| Size/Dimension | 150X120X75mm(LXWXH) |
| Brand | Shakti |
₹ 460000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 250 Liters |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Silver |
| Brand | DD Pharmatech |
| Surface Finished | Polished |
| Voltage | 380 V |
| Frequency | 50 Hz |
₹ 300000 / Piece Get Latest Price
| Machine Type | GMP |
| Machine Capacity | 1000 tablets/hr |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 240 V |
| Is It Rust Proof | Rust Proof |
| Phase | Three Phase |
| Color | Silver |
| Brand | DD Pharmatech |
| Frequency | 50 Hz |
Dharmendra Kumar (CEO)
DD Pharmatech
Riri
Sansarpur Terrace Growth Centre Industrial Area - 176501, Kangra, Himachal Pradesh, India