We are a leading Wholesale Trader of 1000 litre pharmaceutical stability chamber from Sansarpur Terrace Growth Centre Industrial Area, India.
₹ 190000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1000 litre |
| Material | SS |
| Usage/Application | Testing and Evaluating the Shelf Life of Drugs |
| Chamber | Stability Chamber |
| Cooling | With Condenser |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Size | 100 x 50 x 50 mm (LxWxH) |
Dharmendra Kumar (CEO)
DD Pharmatech
Riri
Sansarpur Terrace Growth Centre Industrial Area - 176501, Kangra, Himachal Pradesh, India