Leading Wholesale Trader of 1.5 ton stainless steel tray dryer and 1 ton stainless steel tray dryer from Sansarpur Terrace Growth Centre Industrial Area.
₹ 132000 / Piece Get Latest Price
| Number Of Trays | 24 |
| Capacity | 1.5 Ton |
| Material | Stainless Steel |
| Material Grade | SS304 |
| Automation Grade | Automatic |
| Corrosion Resistant | Yes |
| Finishing | Polished |
| Frequency | 50 Hz |
| Power Source | Electricity |
| Voltage | 240 V |
| Dimesnsion L X B X H | 32x16x8 Inch (LxWxH) |
We are engaged in offering a wide range of 50 CMH Mild Steel Dehumidifier to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 98000 / Piece Get Latest Price
| Number Of Trays | 24 |
| Heating Media | Electric |
| Max Temperature | 100 Degree Celcius |
| Capacity | 1 Ton |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Power Source | Electric |
| Material | Stainless Steel |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
Dharmendra Kumar (CEO)
DD Pharmatech
Riri
Sansarpur Terrace Growth Centre Industrial Area - 176501, Kangra, Himachal Pradesh, India