Offering you a complete choice of products which include 100 l starch paste kettle and 60 kg starch paste kettle.
₹ 65000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 L |
| Tilting Arrangement | Manual Tilting |
| Voltage Supply | 240 V |
| Usage/Application | Used for Preparation of Starch Based Paste |
| Material | Stainless Steel |
| Phase | SIngle Phase |
| Frequency | 50 Hz |
We are engaged in offering a wide range of 100 L Starch Paste Kettle to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 85000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 60 Kg |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | DD Pharmatech |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Voltage | 240 V |
| Is It Portable | Portable |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Three Phase |
Dharmendra Kumar (CEO)
DD Pharmatech
Riri
Sansarpur Terrace Growth Centre Industrial Area - 176501, Kangra, Himachal Pradesh, India