Our product range includes a wide range of 200 kg/hr stainless steel vibro sifter and 200 kg/hr vibro sifter machine.
₹ 62000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 200 kg/hr |
| Usage/Application | Pharmaceutical Industry |
| Material | SS |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Voltage | 240 V |
| Material Grade | SS304 |
| Size | 36 inch |
| Color | Silver |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Power | 2 HP (Power Of Motor ) |
₹ 62000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 200 kg/hr |
| Usage/Application | Pharmaceutical Industry |
| Material | Stainless Steel |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Voltage | 380 V |
| Material Grade | SS316 |
| Size | 30 inch |
| Color | Silver |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Three Phase |
| Power | 3 HP |
Dharmendra Kumar (CEO)
DD Pharmatech
Riri
Sansarpur Terrace Growth Centre Industrial Area - 176501, Kangra, Himachal Pradesh, India